Ja ku mund t’i shohin sportdashësit shqiptarë ndeshjet e Kombëtares dhe të gjitha sfidat e Euro 2024

Ja ku mund t’i shohin sportdashësit shqiptarë ndeshjet e Kombëtares dhe të gjitha sfidat e Euro 2024

09:28, 16/05/2024

Ky sezon i magjishëm sportiv në Tring, s’mund të mos kishte kurorëzimin e përsosur. Eventi i shumëpritur futbollistik, Kampionati Evropian i Futbollit, do të transmetohet i plotë dhe ekskluzivisht për të gjithë abonentët e platformës Tring, e cila, së bashku Euro 2024, zotëron paketën sportive më prestigjioze dhe gjithëpërfshirëse në vend.

Kuqezinjtë e zemrës, ëndrra evropiane që na e dhuruan Silvinjo dhe djemtë e kombëtares, por jo vetëm, e gjithë madhështia e një kompeticioni që bën bashkë ekipet më të forta të “kontinentit të vjetër”, ekskluzivisht në dy kanale sportive të dedikuara, Klan Sport 1 dhe Klan Sport 2, në të gjitha paketat, tokësore, satelitore dhe Tring OTT, në platformën që prej vitesh tanimë është shndërruar në shtëpinë e kampionëve.

51 ndeshje, 31 ditë, 24 skuadra, 10 qytete pritëse, 1 qëllim i vetëm, finalja e madhe e Berlinit dhe trofeu.

Në fushë do të zbresin më të mirët, mbi supet e tyre, e gjithë pesha e ëndrrave të secilit komb, e miliona njerëzve që do t’i ndjekin më frymën pezull, me emocionet që dhuron futbolli i vërtetë, me lotët e gëzimit a hidhërimit që mund të falin vetëm kombëtaret.

Të gjitha këto emocione, do t’i përjetoni në Tring, ndeshje pas ndeshjeje, gol pas goli, në një rrugëtim që nis më 14 qershor 2024, me Gjermaninë mikpritëse të kompeticionit që sfidon Skocinë dhe shënon pikënisjen e fazës në grupe, për të vijuar më pas me 1/16-at, çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalen e 24 korrikut 2024, në Olimpiastadion të Berlinit.

Mbathni fanellat kuqezi, përqafoni ngjyrat e pasionit që vetëm futbolli që s’njeh kufij mund të dhurojë, mblidhuni të gjithë bashkë dhe pranoni ftesën tonë për të qenë pjesë e festës më të madhe sportive evropiane, që siç thotë edhe titulli i himnit zyrtar të kampionatit “Fire”, do t’i vërë flakën kësaj vere pak të thuash bombastike...

Me Euro 2024, Uefa Champions League, Uefa Supercup, Serie A, tashmë të konfirmuara për 3 dhe 5 sezonet e ardhshme, së shpejti, së bashku me Coppa Italia dhe Supercoppa, NBA, Moto Gp, Superligën Turke, Ligën Portugeze, por jo vetëm, Tring ofron mundësinë ideale për ta shijuar sportin në çdo dimension, në një propozim sportiv thjesht të pakrahasueshëm.

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco