Festë në 'Air Albania', Xhixha zhbllokon rezultatin

Festë në 'Air Albania', Xhixha zhbllokon rezultatin

21:31, 24/01/2022

Dinamo dhe Tirana mbyllin me derbin e kryeqytetit javën e 17 të Kategorisë Superiore. Të dy skuadrat duan medoemos tre pikët për të konsoliduar pozitat e tyre në klasifikimin e kampionatit

Ishte, Redon Xhixha ka shënuar në minutën e 69-të në derbin kundër Dinamos. Sulmuesi i marrë nga Laçi në verë nuk ka falur përballë portierit Simoni.

Stadiumi shpërtheu në festë, edhe pse në kampin dinamovit protestojnë për golin dhe duan rishikimin në VAR.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco