Neuer këshillon Koeman: Coutinho është zgjidhja e problemeve të Barcelonës

Neuer këshillon Koeman: Coutinho është zgjidhja e problemeve të Barcelonës

17:05, 26/09/2021

Kapiteni i Bayern Munich ishte plot lëvdata për ish -shokun e tij të skuadrës.

Kanë kaluar disa ditë që kur Bayern Munich dërgoi pa mundim Barcelonën në Camp Nou, dhe katalanasit ende duket se janë në rrëmujë.Dështimi i mesjavës në Ligën e Kampionëve vazhdon të ndjekë Ronald Koeman dhe ekipin e tij.

Kapiteni i Bayern, Manuel Neuer, ishte në thelb një spektator i nderuar në atë ndeshje, pasi Barca mezi e arriti atë pranë golit të tij.

Sidoqoftë, Neuer mendoi se një lojtar i caktuar i dha Barcës më shumë përparësi kur ata hynë në lojë. Rastësisht, i njëjti lojtar ishte shoku i tij i skuadrës në Bayern vitin e kaluar.

"Nëse Barça dëshiron të përmirësohet, ata duhet ta vënë Coutinhon më shumë," tha Neuer. 

“Ndjeva më shumë frikë kur ai hyri dhe u përpoq të shënonte një gol kundër meje. Unë e njoh atë shumë mirë dhe e njoh talentin e tij, sepse ne ishim shokë të skuadrës kur ai ishte në Bayern dhe në stërvitje ne luanim kundër njëri -tjetrit "u shpreh kapiteni i Bayern.

Ndeshja me Bayern ishte në të vërtetë hera e parë e Coutinhos pas një pushimi shumë të gjatë lëndimesh, dhe Neuer ka të drejtë, braziliani ishte shumë më kërcënues sesa sulmuesi holandez Luuk de Jong, të cilin e zëvendësoi.

A do të ndjekë Koeman këshillën e Neuer dhe do t'i japë Coutinhos një rol më të madh këtë sezon? Ai ndoshta nuk ka zgjedhje, duke pasur parasysh se opsionet e sulmit të Barçës janë të pakta tani. Pas kësaj, do t'i takojë brazilianit të shfrytëzojë sa më shumë shanset e tij. Ai ka talentin, por a mund të japë me shfaqje?

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco