Nuno: Jam i zhgënjyer, Chelsea na vendosi në vështirësi

Nuno: Jam i zhgënjyer, Chelsea na vendosi në vështirësi

13:53, 20/09/2021

Tottenham ka shënuar vetëm tre gola deri më tani këtë sezon, një prej atyre një penallti, dhe kjo humbje ndaj Chelsea që është e dyta e tyre radhazi nxjerr në pah problemet e klubit londinez.

Skuadra e Nunos përballet me Wolves në Carabao Cup të mërkurën para derbit të së dielës në Londrën veriore kundër Arsenalit, ku një humbje tjetër do të ngrinte pyetje më të pakëndshme për shefin e Spurs.

“Ne duhej të gjenim zgjidhje, që nga fillimi ky ka qenë fokusi ynë në mënyrë që të ndihmojmë lojtarët të performojnë dhe të gjejnë partneritete,” tha Nuno.

“Ne kemi pasur probleme. Ka shumë arsye – mungesa e kohës për të punuar së bashku. Kjo është arsyeja kryesore. Sinqerisht, pjesa e parë ishte vërtet e mirë. Energjia, qëndrimi dhe shpirti. Ka vetëm një gjë pozitive për këtë ndeshje, ajo ishte pjesa e parë.

“Jam i zhgënjyer. Ishte qartë një lojë me dy pjesë. Pjesa e parë ishte fantastike, ne konkurruam shumë mirë, ishim skuadra më e mirë dhe kontrollonim gjërat. Për 50 minuta ne qëndruam para golit të parë, por pas kësaj loja ndryshoi. Ishte shumë e vështirë për ne. Chelsea është një ekip i mirë dhe na krijoi shumë probleme.

“Nuk e di nëse i befasuam, por na duhej ta nisnim ndeshjen me të vërtetë të fortë dhe e bëmë atë. Ne bëmë presion të mirë, rikuperuam topin dhe krijuam situata të mira. Plani ishte të shënonte. Kishte shanse për ta bërë, ne nuk e bëmë.

“Që kur kemi filluar, kemi shumë gjëra për të përmirësuar. Edhe me rezultate të mira dhe paraqitje të mira ne jemi të vetëdijshëm se kemi shumë për të përmirësuar dhe një rrugë të gjatë për të bërë. Ne vazhdojmë të besojmë. Djemtë po punojnë shumë dhe ne vazhdojmë të shtyjmë. 45 minutat e para ishin të mëdha për ne. Tani ne duhet ta mbajmë këtë nivel gjatë gjithë lojës”, përfundoi menaxheri portugez.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco