Duel për një vend në Ligën e Kampioneve, Juventus dhe Milan luajnë fatet e sezonit

Duel për një vend në Ligën e Kampioneve, Juventus dhe Milan luajnë fatet e sezonit

10:13, 09/05/2021

Një play-off. Nuk ka term më të mirë për të përcaktuar duelin e mbrëmjes së sotme mes Juventus dhe Milan.

 Ndeshja mes bardhezinjve dhe kuqezinjve do të jetë vendimtare, në mos përfundimtar, në garën për Ligën e Kampionëve.

Kush humbet është (pothuajse) jashtë garës sepse ndeshjet për të luajtur do të bëhen tre dhe do të kishte pak kohë për ta kompensuar. Pirlo dhe Pioli e dinë se përveç Europës luajnë fatet e tyre në këtë takim. Nëse humbasin ata rrezikojnë konfirmimin për sezonin e ardhshëm.

Prandaj, ky takim pritet të jetë mjaft i luftuar dhe premton spektakël të vërtet për 90 minuta.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco