Ousmane Dembele i pasigurt për të ardhmen, ngecin bisedimet me Barcelonën

Ousmane Dembele i pasigurt për të ardhmen, ngecin bisedimet me Barcelonën

10:46, 19/04/2021

 

E ardhmja e Ousmane Dembeles në Barcelonë po duket seç herë e më e pasigurt, pasi bisedimet për vazhdimin e kontratës së tij kanë ngecur sërish.

Kanë ngecur sërish bisedimet mes Ousmane Dembeles dhe Barcelonës për vazhdimin e kontratës së sulmuesit francez.

Gazeta katalonase Sport raporton se nuk është shënuar asnjë përparim në bisedimet e deritanishme për vazhdimin e kontratës së Dembeles.

Përfaqësuesi i Francës ka marrëveshje me Barçën vetëm deri në vitin 2022.

Dembele, i cili shumicën e kohës në Camp Nou ka vuajtur nga lëndimet duke mos arritur t’i përmbushë pritshmëritë, mund të larohet falas verën e ardhshme.

Prandaj, Barça mund të kërkojë ta shesë atë këtë verë, në mënyrë që të mos e humbasë pa asnjë qindarkë.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco