Makina e Maradona-s del në ankand, zbulohet shifra

Makina e Maradona-s del në ankand, zbulohet shifra

16:30, 02/03/2021

Një Porsche që i përkiste legjendës së futbollit Diego Maradona është nxjerrë në ankand dhe vlerësohet midis 180,000 $ dhe 240,000 $ .

Porsche 911 kabrole, me ngjyrë tëargjendtë iu dha Maradona-s në nëntor 1992, teksa luante për ekipin spanjoll Sevilla gjatë sezonit të tij të fundit në Evropë.

Image

Pas vdekjes së legjendës argjentinase, automjeti i rrallë po ofrohet për shitje për herë të parë si pjesë e një ankandi Bonhams në Paris që zgjat nga 3-10 mars. Sipas Bonhams, makina ka një shpejtësi maksimale prej gati 162 milje në orë (260 km / orë) dhe është një nga vetëm 1,200 variante të prodhuara për një periudhë dy-vjeçare.

Makina në pronësi të shitësit aktual që nga viti 2016 dhe ka përshkuar afërsisht 74,560 milje (120,000 km).

Image

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco