Formacionet e mundshme: Chelsea - Liverpool

Formacionet e mundshme: Chelsea - Liverpool

11:38, 20/09/2020

Chelesa dhe Liverpool përballen sot midis tyre në “Stamford Bridge”, në kuadër të javës së dytë në Premier League.

Një ndeshje ku pritet të ketë spektakël, duke parë rivalitetin që kanë skuadrat midis tyre.

“Blutë e Londrës” do të kërkojë të fitoren, pasi  dëshirojnë me patjetër fitimin e kampionatit dhe triumfi ndaj një rivali direkt për titull do të thotë shumë për ta.

Mirëpo, Frank Lampard do të vuaj mungesën e disa lojtarëve si Hakim Ziyech, Thiago Silva, Ben Chilëell e Christian Pulisic për këtë sfidë. Në formën jo më të mirë të mundshme është edhe Timo Ëerner, por ai pritet të startojë me ‘Blutë’.

Ndërsa nga ana tjetër, “të kuqtë” do synojnë mbrojtjen e titullit kampion dhe fitorja ndaj Chelseat do ishte një start mjaft i mirë.

Te Liverpool situata është më mirë, me 11-ën e parë që janë të gjithë në dispozicion. Ndonëse në dispozicion qëndron edhe Thiago Alcantara, koha për adaptim me skuadrën ka qenë e shkurtër dhe nuk pritet që ai të jetë në formacion.

Ndeshja fillon nga ora 17:30.

Më poshtë keni formacionet e mundshme për dy skuadrat.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco