Tri skuadra të njohura italiane kërkojnë Vojvodën

Tri skuadra të njohura italiane kërkojnë Vojvodën

23:03, 01/07/2020

Mërgim Vojvoda ka zhvilluar paraqitje të shkëlqyera me skuadrën e Standard Liege në Belgjikë, gjë që ka sjellë edhe interesimin e shumë klubeve evropiane .

Së fundi mësohet se në Itali janë tri skuadra të njohura që kërkojnë ta bëjnë të tyrin, mbrojtësin e përfaqësuese së Kosovës.

Bëhet fjalë për Fiorentinën, Lazion dhe Torinon, të cilët ia kanë vënë sytë 25 vjeçarit.

Standardi kërkon 8 milionë euro për shërbimet e Vojvodës. Këtë sezon në fanellën e  Standard, mbrojtësi ka luajtur 24 ndeshje, duke shënuar edhe një gol.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco