Largohet nga Milani, Suso mbërrin për teste mjekësore te klubi i ri

Largohet nga Milani, Suso mbërrin për teste mjekësore te klubi i ri

12:14, 29/01/2020

Suso nuk do të jetë futbollist i Milanit në pjesën e dytë të sezonit.

Mesfushori ofanziv është nisur në drejtim të Spanjës për t’ju nënshtruar testeve mjekësore te klubi i ri.

Gazetari i njohur italian, Gianluca di Marzio nga “Sky Sport” raporton se Suso është në prag të finalizimit të transferimit te skuadra e Sevillas.

Suso ishte nxjerrë në shitje nga Rossonerët pasi nuk kishte lënë gjurmë në ekipin e trajnerit Stefano Pioli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco