Sot luhet derbi Manchester City – Manchester United, ja si pritet të rreshtohen skaudrat

Sot luhet derbi Manchester City – Manchester United, ja si pritet të rreshtohen skaudrat

09:56, 07/12/2019

Sot në orën 18:30, do të luhet derbi mes Manchester Cityt dhe Manchester United në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të në Premier League.

Të dy skuadrat kërkojnë me patjetër fitoren, City për të mos thelluar diferencën nga Liverpooli i vendit të parë dhe United për të siguruar një vend në europë, shkruan SYRI.net.

Pep Guardiola do të ketë në dispozicion, Ilkay Gundogan i cili kthehet nga pezullimi, ndërsa Leroy Sane, Sergio Aguero dhe Aymeric Laporte do të jenë jashtë kësaj sfidë.

Ndërsa nga ana tjetër, Solskjaer pritet që t’i besojë 11-shes që fitoi ndaj Tottenham.

Më poshtë keni dhe formacionet e mundshme për të dy ekipet:

Manchester City

Image

Manchester United

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco