VIDEO/ Vojvoda me lëvizjen e tij ‘magjike’ trullos dy yjet e Anglisë

VIDEO/ Vojvoda me lëvizjen e tij ‘magjike’ trullos dy yjet e Anglisë

11:13, 18/11/2019

Kosova i mbylli me humbje eliminatoret në Euro 2020 pasi u mposht me rezultatin 4-0 nga Anglia në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Mërgim Vojvoda ka tërhequr vëmendjen e mediave pasi me klasin e tij “trullosi” dy yjet e Anglisë, Harry Kane dhe Callum Hudson-Odoi, shkruan SYRI.net.

Mbrojtësi anësor i Standard Liege tregoi shkathtësitë e tij pasi me një lëvizje të bukur me thembër dhuroi një pasim fantastik për shokun e skuadrës, Amir Rrahmanin.


© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco