Brazil – Argjentinë, mbyllet pjesa e parë

Brazil – Argjentinë, mbyllet pjesa e parë

19:00, 15/11/2019

Është mbyllur pjesa e parë e miqësores së luksit mes Brazilit dhe Argjentinës.

Kombëtarja argjentinase po fiton me rezultatin minimal 1-0 ndaj brazilianëve.

Leo Messi ishte ai që realizojë nga pika e bardhë e penalltisë duke kaluar kështu në avantazh kombëtaren e tij.

Kujtojmë që për Brazilin, Gabiel Jesus humbi një penallti në minutën e 9-të.

Përgjithësisht ndeshja ka qenë e hapur ku rastet nuk kanë munguar për të dyja skuadrat.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco