Përfundojnë ndeshjet e sotme, këto janë rezultatet në eliminatoret e 'Euro 2020'

Përfundojnë ndeshjet e sotme, këto janë rezultatet në eliminatoret e 'Euro 2020'

22:57, 14/11/2019

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së enjte të vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian.

Bie në sy humbja e Kosovës me rezultatin 2-1 ndaj Republikës së Çekisë, ndërsa “Dardanët” kanë humbur rastin e artë për tu kualifikuar në kampionatin prestigjioz.

Gjithashtu edhe Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Andorrës, kurse Franca dhe Turqia siguruan kualifikimin në Euro 2020.

Edhe Portugalisë i duhen tre pikët ndaj Lituanisë, një ndeshje ku luzitanët janë të motivuar dhe mobilizuar në maksimum. Ndërkaq Serbia do të presë Luksenburgun, ndërsa Anglia që bën pjesë në grupin e Kosovës, luan ndaj Malit të Zi në shtëpinë e vet.

Ja të gjitha rezultatet:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco