Barcelona-Real Madrid/ Përcaktohet ora se kur do të luhet ‘El Clasico’ e parë e sezonit

Barcelona-Real Madrid/ Përcaktohet ora se kur do të luhet ‘El Clasico’ e parë e sezonit

15:13, 13/11/2019

Duhej të luhej më 26 tetor “El Clasico” e parë e sezonit mes Barcelonës dhe Real Madridit, por për shkak të protestave në rajonin e Katalonjës, takimi u shty për më 18 dhjetor.

Ditën e sotme është vendosur edhe ora në të cilën do të luhet takimi.

Sfida e shumëpritur do të startojë në “Camp Nou” në orën 20:00, e cila është në fakt mjaft e përshtatshme për kontinentin europian.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco