Ibrahimovic protagonist absolut te La Galaxy, shënon gol dhe asiston

Ibrahimovic protagonist absolut te La Galaxy, shënon gol dhe asiston

13:04, 22/09/2019

Skuadra e Zlatan Ibrahimovic La Galaxy fitoi 2-1 ndaj Montreal Impact.

Dhe protagonisti kryesor i këtij takimi nuk mund të ishte njeri tjetër përveçse,Ibrahimovicit, i cili ishte autori i golit të parë dhe tek goli i dytë asistoi për shokun e skuadrës.

Një gol i dyshimtë nga suedezi, që nga pamjet duket sikur e prek topin me dorë, por gjyqtari e llogarit si të rregullt golin.

Ndërsa pak minuta më vonë pati një mundësi të artë për të finalizuar një aksion të bukur, por goditja e tij nga fare pranë portës u ndal nga portieri.

Ibrahimovic shkon në kuotën e 27 golave, dy më pak se Carlos Vela, që shënoi me penallti, në barazimin 1-1 të Los Angeles ndaj Toronto.

 

 

 

 


 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco