Atentat mafioz/ Vdes ish-futbollisti, breshëri plumbash në drejtim të makinës luksoze

Atentat mafioz/ Vdes ish-futbollisti, breshëri plumbash në drejtim të makinës luksoze

14:46, 16/07/2019

Ish-futbollisti i Afrikës së Jugut, Marc Batchelor, është qëlluar për vdekje pranë shtëpisë së tij në Johanesburg.

Policia njoftoi se dy persona të paidentifikuar i bënë pritë me motoçikletë dhe më pas qëlluan me breshëri plumbash mbi ish-futbollistin.

Sipas policisë, Marc vdiq brenda automjetit ndërsa dy personat e maskuar u largua nga vendi i ngjarjes, shkruan "BBC Sport", raporton SYRI.net.

Policia po heton motivin e vrasjes, ndërsa gjatë atentatit ish-futbollisti po udhëtonte më një kopshtar që mbeti i padëmtuar pasi objektivi i vrasësve ishte Marc Batchelor.

Marc Batchelor luajti për Kaizer Chiefs, Orlando Pirates dhe Mamelodi Sundoëns në Afrikën e Jugut.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco