Talenti i Real Madridit transferohet në Serie A, sot kryen testet mjekësore

Talenti i Real Madridit transferohet në Serie A, sot kryen testet mjekësore

09:18, 16/07/2019

Udinese ka rënë dakord të huazojë sulmuesin 21-vjeçar Cristo Gonzalez nga Real Madrid, me mundësinë e blerjes në fund të sezonit.

Sipas “Sportitalia” dhe “Marca”, marrëveshja e huazimit është me vlerë 1.5 milionë euro dhe ditën e sotme ai do të mbërrijë në Itali për të kryer testet mjekësore.

Ka pasur edhe interesim nga Leganes, Granada, Espanyol, Valladolid dhe Levante, por ai zgjodhi të punonte me Udinesen e Igor Tudorit.

Sulmuesi ka qenë pjesë e Real Madrid Castilla dhe sezonin e kaluar ku shënoi 22 gola në 41 ndeshje, duke përfshirë edhe një paraqitje 44-minutëshe në La Liga.

Cristo Gonzalez gjithashtu ndihmoi me nëntë asistime.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco