Juventusi do mbrojtësin që kushton 50 milion euro

Juventusi do mbrojtësin që kushton 50 milion euro

12:29, 16/05/2019

Ferland Mendy është në listën e shpenzimeve të Juventusit për merkaton e verës.

Diçka të tillë e konfirmon menaxheri i mbrojtësit francez, i cili siguron se kampionët e Italisë kanë biseduar për transferimin e 23-vjeçarit nga Lyoni këtë verë.

Yvan Le Mee pohoi se pas sezonit fantastik që ka zhvilluar Mendy, janë rritur pretendentët për shërbimet e lojtarit dhe se presidenti Aulas nuk ka ndërmend të pranojë oferta nën 50 milionë euro.

Sipas tij, Mendy do të bëjë zgjedhjen më të mirë teknike, për projektin më të mirë, duke siguruar se paratë nuk do të jenë vendimtare për mbrojtësin e talentuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco