FOTO/ 5 transferta të mëdha, ja formacioni i Chelseas që do ta kenë frikë të gjithë!

FOTO/ 5 transferta të mëdha, ja formacioni i Chelseas që do ta kenë frikë të gjithë!

21:51, 09/01/2019

Chelsea kanë qenë një nga ekipet më aktive në merkaton e janarit.

‘Blutë’ e Londrës kanë paguar mbi 60 milionë euro për anësorin e Borussia Dortmund, Christian Pulisic, të cilin e kanë huazuar menjëherë te skuadra gjermane deri në fund të sezonit.

Transferimi i Pulisic mund të mos jetë transferimi i vetëm i Chelseas gjatë kësaj merkatoje.

‘The Sun’ shkruan se skuadra e Sarrit është në bisedime me shumë lojtarë, ku përmenden 5 emra potencial për t’u transferuar në ‘Stamford Bridge’.

Elseid Hysaj, Mats Hummels, Nicolo Barella, Mauro Icardi dhe Gonzalo Higuain janë emrat që mund t’i bashkohen Chelseas.

Transferimi i këtyre emrave, do të shndërronte Chelsean një skuadër të papërmbajtshme, e cila do të rikthehej në garën për titull në Premier League.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco