Allegri: 'Inter na vendosi në vështirësi, por ja dolëm'

Allegri: 'Inter na vendosi në vështirësi, por ja dolëm'

03:11, 08/12/2018

Juventus arriti të fitonte minimaliosht në kryendeshjen e javës së 15 –të në Seria A. Me këtë fitore Juventus tregon se nuk njeh konkurrent këtë sezon duke i mposhtur të gjithë ekipet një nga një.

Golin e fitores e shënoi kroati Mandzukic në minutën e 66. Pas takimir Allegri shprehet i lumtur për fitores por e pranon që Interi lujati mirë dhe disa herë e vendosi në vështirësi ‘Zonjën e Vjetër’.

“Inter na shkaktoi problem në pjesën e parë, duke u hapur me Joao Marion dhe Gagliardin, kështu që ne patëm problem t’i mbyllim” ka thënë Allegri në konferencën pas ndeshjes.

“Gjithashtu është e vërtetë se shanset më të mira të tyre në pjesën e parë erdhën nga gabimet tona” ka vazhduar trajneri italian.

“E dinim se kampionati nuk përfundon sonte megjithatë duhet të shmangnim humbjen në çdo mënyrë” mbylli intervistën Allegri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco