Lewandowski – Real Madrid, vjen lajmi i madh që në mëngjes

Lewandowski – Real Madrid, vjen lajmi i madh që në mëngjes

08:37, 18/03/2018

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka njoftuar shefin ekzekutiv të Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenigge, se klubi i tij nuk ka arritur marrëveshje me Robert Lewandowskin.

Sipas së përditshmes spanjolle “Mundo Deportivo” ka raportuar se klubi madrilen ka arritur marrëveshje personale me Lewandowskin, që ai ta braktisë Bayern Munichun për Real Madridin në verë.

Megjithatë, përkundër spekulimeve të vazhdueshme se sulmuesi polak mund të largohet nga “Allianz Arena” në fund të këtij sezoni, Perez ia ka bërë më dije Rummenigges se klubi i tij nuk ka kontaktuar me sulmuesin e tyre.

Lewandowski ka kontratë me Bayer Munich deri në vitin 2021.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>