Kupa e Botës/ Përfundojnë pjesët e para në grupin F, rezultatet dhe statistikat...

Kupa e Botës/ Përfundojnë pjesët e para në grupin F, rezultatet dhe statistikat...

16:52, 01/12/2022
A+ Aa A-

Kanë përfunduar pjesët e para të fazës së tretë në grupin F.

Përballja mes kroacisë dhe Belgjikës është mbyllur me barazim pa gola.

Ndërkohë, në ndeshjen mes Kanadasë dhe Marokut nuk kanë munguar golat nga te dyja ekipet.

Në minutën e 4', Maroku ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Kanadasë, ishte Hakim Ziyech, i cili e shfrytëzoi një gafë të portierit kanadez, ndërkohë, në minutën e 23 është dyfishuar rezultati me golin e realizuar nga Nesyri.

Në minutën e 40' Kanadaja shkurton diferencat, Maroku ndëshkohet nga një autogol i Aguerd

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco