Dhoma e Messit në Katar do të shndërrohet në muze

Dhoma e Messit në Katar do të shndërrohet në muze

08:51, 28/12/2022
A+ Aa A-

Dhoma ku qëndroi Lionel Messi gjatë Kupës së Botës në Katar do të shndërrohet në një muze.

Kështu njoftoi Universiteti i Katarit (QU), që dhomën ku ka qëndruar ylli argjentinas, “B201”, do ta kthejë në një muze të vogël.

Kampusi universitar ishte kampi bazë i Kombëtares së Argjentinës gjatë 29 ditëve të turneut.

 

Në pamjet e reja të publikuara nga QU, tregohet kampusi i zbukuruar në ngjyrën e kaltër dhe të bardhë, si dhe sallat e mbushura me postera të kampionëve botëror, autografet dhe fanellat e tyre.

Universiteti i Katarit kishte hapur tre komplekse sportive për argjentinasit që ofronin mundësinë e ushtrimit të sporteve në natyrë, përveç palestrës së brendshme.

Data e saktë e hapjes për publikun ende nuk është specifikuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco