Francezët nuk pajtohen me humbjen, 200 mijë persona firmosin peticionin për përsëritjen e finales

Francezët nuk pajtohen me humbjen, 200 mijë persona firmosin peticionin për përsëritjen e finales

22:55, 22/12/2022
A+ Aa A-

Humbja me penallti kundër Argjentinës ende i shqetëson francezët.

Pesë ditë më vonë ende nuk janë zbutur polemikat për arbitrimin e finales ndaj amerikano-jugorëve.

L'Equipe shënoi drejtimin e arbitrimit të gjyqtarit polak Szymon Marciniak me një 2. Por ka nga ata që kanë promovuar një peticion për të ripërsëritur finalen.

Në vend që të meren me një ekip që u pa vetëm në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes dhe në momente të caktuara në kohën shtesë, francezët akuzuan arbitrin: "Ai është i shitur!". Dhe për këtë, me një grumbullim firmash të firmosur tashmë nga gati dyqind mijë persona, tashmë në Francë kërkojnë që ndeshja të përsëritet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco