Edi Rama e shkarkoi si ministre, ja çfarë thotë Lindita Nikolla

Edi Rama e shkarkoi si ministre, ja çfarë thotë Lindita Nikolla

17:57, 19/05/2017

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla do të largohet nga kjo detyrë pas marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, për të zgjidhur krizën politike. Me një status të gjatë në faqen e saj në Facebook, Nikolla falënderon të gjithë bashkëpunëtorët dhe ironizon edhe kritikët e punës së saj.

“Faleminderit e mirënjohje për çdo socialiste e socialist që më besoi e mbështeti në rrugën e largimit të politikës nga arsimi. Me largimin tim si ministër, mbetet ta vërtetojnë edhe ata që e dyshuan sot në opozitë, por që e instaluan në mënyrën më të shëmtuar dje në pushtet.

Faleminderit Edi Rama, për besimin dhe mbështetjen që i dhe një mësueseje me sfidën për të përmbushur pritshmëritë përballë situatave aspak të lehta.

Kemi ende shumë për të bërë, por shumë më shumë për të humbur, nëse kthehemi pas.

# EdiRAMA#PërShqipërinëQëDuam#PS”, shkruan në një pjesë të statusit të saj, ministrja në largim, Lindita Nikolla.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vetting Rama19/05/2017 20:34

Na moj Ministre, me sa rrota e ke.....villen?????

Shkodran19/05/2017 20:25

Shko moj kokrra e idiotes,as mendime te tuajat nuk ke,thua ate qa thote shefi yt qe na çau b..... Kemi ende shumë për të bërë, por shumë më shumë për të humbur, nëse kthehemi pas.

koua19/05/2017 20:00

Kjo plehre e ripjerdhjes e shkatarroi arsimin e pa turpsine me te madhe thote bera reforma .Po e bere nje vile me parate e Shqipetareve dhe femijet i çove gjishashtu me parate e popullit jashte po i shkollon moj lavire.E tani na shkruan per Shqiperine qe duam Keshtu e do ne fakt te vjedhesh e te pasurohesh.

koua19/05/2017 19:59

Kjo plehre e ripjerdhjes e shkatarroi arsimin e pa turpsine me te madhe thote bera reforma .Po e bere nje vile me parate e Shqipetareve dhe femijet i çove gjishashtu me parate e popullit jashte po i shkollon moj lavire.E tani na shkruan per Shqiperine qe duam Keshtu e do ne fakt te vjedhesh e te pasurohesh.

Shkodran19/05/2017 19:51

Shko moj kokrra e idiotes,as mendime te tuajat nuk ke,thua ate qa thote shefi yt qe na çau b..... Kemi ende shumë për të bërë, por shumë më shumë për të humbur, nëse kthehemi pas.

Edvini19/05/2017 18:49

Kjo eshte ministrja me e paafte qe ka njohur historia e ketyre 27 vjeteve te fundit. Me injorantja. Me hajdutja. Me e korruptuara. Ajo ka mbushur arsimin me rilindas injorante. Me fare e fisin e saj. Burri i saj eshte sekseri per cdo emerim prandaj ajo tani jeton ne nje vile 1 milion euro. Vajza e saj shkollohet jashte vendit. Lindita eshte turpi i arsimit. Me mesatare 5 ne matematike dhe me master ne UFO. E kompleksuar edhe sistemin arsimor perballe profesoreve te nderuar por edhe ne politike nje mediokre tipike.

soni19/05/2017 18:39

5mije euro nje vend pune per mesues ne fier.inspektoret e dar bejne si shtriga kur dalin kontrolle.mesuesit jane te tmerruar nga presionet

Fred Gj19/05/2017 18:16

V K

Mark 19/05/2017 18:14

Cfare thote kjo tutkune per reformat . Kjo eshte ministrja me pa zonja e me e idoktrunuara qe nga koha e ismail qemalit pa le pastaj te kete bere kthesen e madhe. Sa te pa cipe sa te pa moral. Gjithe kasta e vjeter e komunisteve te sojit te familjes se saj jane kudo neper drejtori shkollash e lart. Doni shembuj Drejtori i Drejtorise ne lezhe nje ish sekretar byroje E njetja gje ketu ne mirdite Te gjithe drejtues te PS

Atdhetari 19/05/2017 18:02

Falenderoie kryehajdute se me lek e me vile te bani te hupt fara rrac e degjenerume .

Shto koment