Vangjeli: Klithmat e Kurtit ndaj Lajçak dhe Borrell kanë një konflikt me të shkuarën

Vangjeli: Klithmat e Kurtit ndaj Lajçak dhe Borrell kanë një konflikt me të shkuarën

22:58, 18/09/2023
A+ Aa A-

I ftuar në Çim Peka Live, analisti Loren Vangjeli foli edhe për akuzat në lidhje me dialogun në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë, dhe akuzat e kryeministrit Albin Kurti për Miroslav Lajçak.

Sipas Vangjelit, Albin Kurti është duke u sjell si opozitar dhe jo si kryeministër.

“Klithmat që bëhën ndaj Lajçak dhe Borrel, apo edhe kundër dialogut kanë një shpjegim të thjeshtë, në xhep. Një, konfliktin me të shkuarën, Kurti qeveritar është kundër Kurtit opozitar, nuk kanë asnjë pikë përputhje.”- tha Vangjeli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco