'Homeland Justice' publikon listat e zgjedhësve: Pse s'i qortoni qeveritarët për gënjeshtrat e tyre?

'Homeland Justice' publikon listat e zgjedhësve: Pse s'i qortoni qeveritarët për gënjeshtrat e tyre?

20:08, 04/12/2022
A+ Aa A-

Hakerat Homeld Justice kanë akuzuar qeverinë e Ramës si të korruptuar ndërsa ka publikuar listat e zgjedhësve. Hakerat përmes një mesazhi të fundit në 'Telegram' shtrojnë pyetjen "përse nuk i qortoni qeveritarët për gënjeshtrat e tyre?'.

Më herët, Homeld Justice shkroi në 'Telegram' se qeveritarët e korruptuar mendojnë se hakerat s'kanë pasur akses tek të dhënat sensitive, duke ironizuar kështu kryeministrin Rama teksa publikuan dhe një foto të këtij të fundit.

"Politikanët e korruptuar besojnë se ne nuk kemi pasur akses në të dhënat sensitive?"-shkruajnë hakerat duke ironizuar deklaratën e Ramës. Homeland Justice shpeshherë ka shkruar se do të publikojnë të tjera të dhëna nga qeveria.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco