VIDEO/ Rama sulmon edhe gazetaren bullgare në Bruksel: Jeni një turp!

VIDEO/ Rama sulmon edhe gazetaren bullgare në Bruksel: Jeni një turp!

09:32, 23/06/2022
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama nuk u përmbajt në Bruksel, teksa u pyet nga mediat në lidhje me mundësinë e hapjes së negociatave.

Me një anglishte të çalë, Rama tha se Bullgaria si vend i NATO-s po merr peng dy vende të tjera të NATO-s.

Por kjo sjellje e turpshme vazhdoi më vonë, kur përpara tij u shfaq një gazetare bullgare.

Duke menduar se është në Shqipëri, Rama e lëshoi gjuhën edhe ndaj saj.

Ai e nxori ndaj saj mllefin për Bullgarinë, duke thënë se është turp kjo që po ndodh.

“Oh, Bullgaria këtu. Jeni rrëmujë ju djema. Një rrëmujë e madhe dhe jeni një turp teksa mbani peng dy vende të tjera të NATO-s. Nuk pres lajme të mira sot, sepse siç e thashë dje u ngrit optimizmi, por këtu jemi dhe është një ditë e re në Europë, por jo në Bullgari”, u shpreh ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku23/06/2022 13:43

Besoj tashmë e kanë kuptuar të gjithë që është për tu matur me pëllëmbë sepse është k... i tëri.

Shto koment

Denonco