Lajmi i fundit

LIVE- SYRI TV/ Pedagogët në protestë tek Universiteti i Tiranës

Dekonspirimi i operacionit të SPAK/ Berisha: Bosët u njoftuan të iknin, kanë lidhje me qeverinë

Dekonspirimi i operacionit të SPAK/ Berisha: Bosët u njoftuan të iknin, kanë lidhje me qeverinë

21:14, 21/05/2022
A+ Aa A-

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me operacionin e SPAK të koduar 'Plumbi i Artë' (Golden Bullet), ku disa prej kokave të krimit të organizuar arritën të arratiseshin, duke i shpëtuar prangave. 

Berisha shkruan se bosët u njoftuan dhe ikën. 

Ish-kryeministri shton gjithashtu se personat në kërkim kanë lidhje me qeverinë. 

Berisha poston edhe dëshminë e një prej të arrestuarve, Besjan Xhixha, i cili akuzon Nuredin Dumanin se ka kryer 12 vrasje dhe se është i lidhur me deputetë, ministra e prokurorë. 

Reagimi
Boset u njoftuan dhe iken sepse kishin lidhje me qeverine!
Anetari i bandes Xhixha deklaron se:
1-Dumani eshte autor i 12 vrasjeve!
2- Ai iu deklaronte anetareve te bandes se kishte lidhje me ministra, deputete, prokurore etj,
Lexoni ketu me poshte deshmine ne seancen gjyqesore te Xhixhes, anetarit te bandes vrastare te lidhur me zyrtaret me te larte! sb 

LEXO KËTU

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Alban Tiran21/05/2022 21:52

E vërteta do dali se kush i drejton bandat. I madhi Sali Berisha do t'i shkatërrojë qeveritarët e lidhur me krimin.

Shto koment

Denonco