Balliu: Paratë e pista që pastrohen janë paratë e Ramës dhe të kabinetit të tij

Balliu: Paratë e pista që pastrohen janë paratë e Ramës dhe të kabinetit të tij

16:20, 21/05/2022
A+ Aa A-

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Klevis Balliu ka reaguar pas një raporti të Moneyval e cili thekson se Shqipëria nuk i përmirësoi masat për parandalimin e parave të pista.

Balliu ka shpjeguar edhe arsyen e këtij raporti, ku sipas tij Rama nuk mund të marrë masa pasi paratë e pista që pastrohen janë paratë e tij.

Rama nuk ka se si të marrë masa për pastrimin e parave sepse paratë e pista që pastrohen janë paratë e Ramës dhe të kabinetit të tij’, shkruan Balliu në Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco