Lajmi i fundit

LIVE/ Kryetari i PD, Sali Berisha diskutim me departamentet mbi buxhetin 2024

Head of Democrat National Council says Basha is using Rama’s tricks and cheats to keep his chair

Head of Democrat National Council says Basha is using Rama’s tricks and cheats to keep his chair

09:59, 19/11/2021
A+ Aa A-

Head of the Democratic Party National Council Edi Paloka responded to Chairman Lulzim Basha’s attacks against former Chairman Sali Berisha’s movement and his tour in the country to meet the party base and demand the convocation of the National Assembly. Paloka said Basha is using Premier Edi Rama’s tricks and cheats, which represent what the Democratic Party stands against.

“I thought after all these years we’ve been facing and gotten hit by Rama’s tricks, cheats, unfaithfulness, and villainy to keep his power against the will of the majority would serve us as a lesson to defeat Rama, not that Rama’s tricks would be used by us against Democrats to keep chairs and empty offices”, Paloka wrote on his Facebook page.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

DEMOKRATI I BAZS19/11/2021 13:08

ME QELBASHËN PARTIA DEMOKRATIKE PREKU FUNDIN! ME QELBASHËN DHE ÇETËN E TIJ TË QELBASHËVE NË KRYE TË PD SATRAPI I SURRELIT DO TË JETË GJITHË JETËN NË PUSHTET! ME QELBASHËN DHE ÇETËN E TIJ TË QELBASHËVE NË KRYE TË PD SATRAPI I SURRELIT DO TË JETË MBRET! PAS GJITHË KËSAJ ÇARJEJE DHE NDARJEJE EKSTREME PARIMORE, NJERËZORE, PERSONAZHESH, AKUZASH IMORALE DHE MONSTRUOZE, FIGURASH POLITIKE, DIVERGJENCASH TË ASHPRA IDEORE, KARAKTERESH, QËNDRIMESH, ORIENTIMESH DHE BINDJESH POLITIKE, PARTIA DEMOKRATIKE PËR TË MIRËN E VET DHE TË OPOZITËS DUHET TË PATJETËR QË TË NDAHET NË DY PARTI DHE DO TË NDAHET PATJETËR. SEPSE KEMI QARTËSISHT DHE MJAFT TË DALLUESHËM GRUPIMIN E DEMOKRATËVE TË VËRTETË KONSERVATORË TË PËRFAQËSUAR NGA DR. BERISHA E MBËSHTETUR GJERËSISHT, HORIZONTALISHT DHE VERTIKALISHT NGA BAZA E VOTUESVE DEMOKRATË DHE KLANIN E DËSHTUAR, TË SHITUR, TË URRYER, PA PARIME, PA IDE, PA BINDJE TË QARTA POLITIKE, THJESHT INTERESAXHINJ TË PACIPË E TË PASKRUPUJ, PA PLANE DHE TË URRYER E TË PA MBËSHTETUR NGA BAZA E PARTISË TË PËRFAQËSUAR NGA DËSHTAKU, HUMBËSI KRONIK E PATOLOGJIK, I PABESI DHE I PABESUESHMI LULZIM BASHA! KY ËSHTË REALITETI SOT NË PARTINË DEMOKRATIKE, I CILI DO TË PËRFUNDOJË NË DATËN 12 DHJETOR 2021! ËSHTË TË MASHTROSH VETEN, TË MASHTROSH DEMOKRATËT DHE TË MASHTROSH PUBLIKUN QË TË THUASH AKOMA QË PARTIA DEMOKRATIKE PAS KËSAJ LUFTE TË ASHPËR BRENDA VETES DO TË JETË E BASHKUAR! SEPSE NJË FAMILJE QËNDRON E BASHKUAR KUR MOSMARRËVESHJET, DEBATET, KUNDËRSHTIMET, PËRLESHJET I ZGJIDH BRENDA VETES PA NDËRMJETËSIME NGA TË TRETËT, JO PUBLIKISHT, JO MEDIATIKISHT DHE JO NËPËRMJET GJYKATAVE. PËRNDRYSHE GJITHÇKA KA MARRË FUND, DHE QËNDRIMI BASHKË ËSHTË PA VLERË DHE QË DËMTON AKOMA MË SHUMË. KËTU NUK BËHET FJALË PËR DY FRAKSIONE APO DY GRUPIME BRENDA NJË PARTIE APO BRENDA LLOJIT PËR TË NJËJTIN QËLLIM, POR BËHET FJALË PËR DY KLANE TË KUNDËRTA, DY LLOJE DIAMETRALISHT TË KUNDËRTA 180 GRADË, JO RIVALE POLITIKE POR ARMIKE TË EGRA POLITIKE DHE FIZIKE ME NJËRA TJETRËN NGA ÇDO PIKËPAMJE!!! QËNDRIMI BASHKË I TYRE NËN TË NJËJTËN SIGËL PARTIE THJESHT DO TA DËMTOJË AKOMA MË SHUMË DEMOKRACINË DHE PARTINË DEMOKRATIKE. PRANDAJ MOS TË FSHIHEN DHE TË MOS KAMUFLOHEN KËTO BETEJA SI PUNA E KOKËS SË STRUCIT E FSHEHUR NË RËRË!! NË DATËN 11 DHJETOR 2021 DO TË JETË OSE DITA E MARRJES SË PARTISË DEMOKRATIKE NGA DEMOKRATËT E VËRTETË, E PËRJASHTIMI I KLANIT BASHA DHE E RINGRITJES SË PD OSE DITA E THEMELIMIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË VËRTETË ME EMËR TJETËR NËN DREJTIMIN E DR. SALI BERISHA! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA SY NUK KA PËR TË PATUR KURRË! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA VESHË NUK KA PËR TË PATUR KURRË! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA TRU NUK KA PËR TË PATUR KURRË! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA MENDJE NUK KA PËR TË PATUR KURRË! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA MORAL NUK KA PËR TË PATUR KURRË! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA BESË NUK KA PËR TË PATUR KURRË! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA IDEAL NUK KA PËR TË PATUR KURRË! KUSH NUK KA PATUR DHE NUK KA NDER NUK KA PËR TË PATUR KURRË! 21 DHJETOR 2021, DITA E MADHE E DEMOKRATËVE PO AFROHET! E PAÇ JETËN E GJATË SALI BERISHA PËR TË MIRËN E SHQIPËRISË DHE TË SHQIPTARËVE!

Shto koment

Denonco