'Shko nesër në Fier dhe...'/ Indrit Hoxha sfidon hapur Bashën, pas shkarkimit të Luan Baçit

'Shko nesër në Fier dhe...'/ Indrit Hoxha sfidon hapur Bashën, pas shkarkimit të Luan Baçit

19:49, 20/10/2021
A+ Aa A-

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha vendosi ditën e sotme të “priste kokën” e një tjetër deputetit që nuk i është bindur urdhrave të tij dhe ka dalë hapur në krah të Berishës.

Luan Baçi nuk do të jetë më në krye të PD-së së Fierit dhe vendin e tij do e zërë Agron Kapllanaj, ish-kreu i Bashkisë Mallakastër.

Por këtë vendim e ka ironizuar edhe ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së Indrit Hoxha, i cili shkruan se Basha është kthyer si shef personeli që shkarkon dhe largon në tetë vite funksionarët që i dalin kundër.

Ai e ka sfiduar Bashën, duke i thënë që të shkojë nesër në Fier dhe nëse do të mundet dot të mbledhë 95% të strukturave dhe demokratëve aty.

“Po me Luan Baçin ç'të gjeti vallë? Ti ke dhe 95% te demokrateve, po shko nesër në Fier dhe mblidhi 95% të strukturave dhe demokratëve. Je bërë si shef personeli që vetëm shkarkon dhe largon ke 8 vite”, shkruan Hoxha.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco