Sot në Kosovë, Përfaqësuesi i BE për Dialogun me Serbinë

Sot në Kosovë, Përfaqësuesi i BE për Dialogun me Serbinë

08:03, 01/03/2021
A+ Aa A-

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd - Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Mirosllav Lajçak, nis sot vizitën në Ballkanin Perëndimor.

Lajçak do të qëndrojë në kryeqytetin e Republikës së Kosovës, Prishtinë, tri ditë duke filluar nga e hëna e 1 marsit, njofton RTK. Më pas, ai do të vazhdojë vizitën në Serbi nga 3 deri më 4 mars dhe gjithashtu do të vizitojë Malin e Zi si pjesë e mandatit të tij rajonal nga 4 deri më 5 mars.

Lajçak planifikon të takohet me udhëheqjen politike të tre partnerëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian në terren.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco