PD: Rama dhe buratini i tij Veliaj të frikësuar, po i mbyllin gojën medias

PD: Rama dhe buratini i tij Veliaj të frikësuar, po i mbyllin gojën medias

16:08, 23/01/2021
A+ Aa A-

Partia Demokratike, ka reaguar edhe njëherë në lidhje me skandalin e fundit ku në përgjimet e antimafias italiane ka rënë edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i cili në përgjimet e biznesmenëve të lidhur me ‘Ndraghetan’ del se ka zhvilluar takime me ta me qëllim dhënien e kullave shumëkatëshe në këmbim të 20 përqindshit të vlerës së ndërtimit.  

PD shkruan se Rama dhe buratini tij të frikësuar po I mbyllin gojën kujtdo.

‘Është e qartë: Rama dhe buratini i tij kryesor janë të frikësuar

Ata po përpiqen të mbyllin gojën e kujtdo që thotë të vërtetën.

Qëllimi i vetëm i tyre  është të vazhdojnë të qeverisin në kurriz të popullit shqiptar me dështimet e tyre, pa asnjë ndërhyrje.

Ne nuk kemi frikë nga asnjë proces gjyqësor që tenton të imponojë heshtjen tonë, pasi jemi këtu vetëm për një qëllim që është interesi publik i shqiptarëve.

As Rama, as buratini i tij, askush nuk do të na e mbyllë gojën.’

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 23/01/2021 20:45

Rama dhe Veliaj dy mendere shqyer.Ju vrafte zoti

Vendi yne 23/01/2021 20:44

Rama dhe Veliaj dy mendereshqyer.Do tu zene hakat e popullit dhe Shqiperise.Ju vrafte zoti

Shto koment

Denonco