Meta kujton Skënderbeun: Shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë që diti të na unifikojë...

Meta kujton Skënderbeun: Shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë që diti të na unifikojë...

10:48, 17/01/2021
A+ Aa A-

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka kujtuar sot Gjergj Kastriot Skënderbeun, Heroin tonë Kombëtar përmes një statusdi në Facebook.

Dita e sotme, 17 janar 2021 shënon 553 vjetorin e ndarjes nga jeta të Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut.

Meta shprehet se padyshim ai mbetet shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë që diti të na unifikojë në një Besëlidhje të Madhe.

Ja postimi i plotë i Presidentit të Republikës: 

Gjergj Kastrioti Skënderbeu, do të mbetet përgjithmonë ylli polar i kombit tonë, simboli më përbashkues, që diti të na unifikojë në një Besëlidhje të Madhe, kur qenia jonë ishte më e rrezikuar se kurrë, “shqiptari më i gjallë ndër shqiptarët e gjallë”, përcaktuesi kryesor dhe pasaporta më dinjitoze e përkatësisë sonë europiane, Heroi ynë Kombëtar dhe i Europës së Bashkuar.

Krenaria, frymëzimi, fuqia dhe lavdia jonë!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 18/01/2021 18:49

Shqiperia nuk ka pasur asnjehere shtrese aristokrate Vetem shtrese tradhetaresh

Vendi yne 18/01/2021 18:41

Maloku ata aristokrat qe ti mendon se perfaqesojne shqiperine i largoi nje maskara malok si ty me emerin Salì Berisha.Dhe ti je maskara qe ben keto ndasira krahinore dhe racist qe shan jevgjit.Ne 97 e futet Shqiperine ne lufte civile pasojat e te ciles lahen akoma.Cdo vend ne Europe ka veri ka jug ka lindje dhe perendim.Europa prandaj nuk na pranon se e di qe ka plera si ti ketu per te cilat nuk ka nevoj

Noni17/01/2021 16:34

Mire eshte te perkujtosh heroin e madh , legjenden e te gjithe koherave ne historin e Shqiperise . Por , sot , me shume se kurre , duhet te mendojme mire e te veprojme shpejt sa s' eshte vone , se cfare duhet te bejme per te mbijetuar si komb , ndaj ketij rreziku kaq te madh e kanoses te cetes bandite te rivdekjes , hajdute, kriminele Rama , e cila ka shtrire kthetrat e po na perpine , pa na zhduk si kombin pasardhes te Skenderbeut .

Vendi yne 17/01/2021 16:14

Po ty cfare te pengoi te beje te njejten gje Gomari ne Krrabe,apo Botoksat e Mones apo studimet e femijeve.Kujton se te vlereson njeri?Kujton se je burr????O Bibilush do ti paguash gjithecka Shqiperise

Maloku17/01/2021 12:47

Ky vend shpeton dhe futet ne Europe ne se te ardhurit toske, jevgjite, çifute, sllave e rumune nuk do ta komandojne me Shqiperine. Shqiptaret aristokrate e patriote u larguan sepse perballe votes partiake ne shumice te grupit komunisto-parazite te permendur me lart nuk kishin çfare te benin. Europa ka luajtur rol negativ ne dem te shqiptareve aristokrate. Nuk zgjidhet. Fol sa te duash. Permbysjen e ketij raporti kerkonte Trump. Nuk behet me. Te roni e ta kujtoni qytetarine dhe aristokracine, dinjitetin, traditat.

Shto koment

Denonco