Ish-kreu i PS: Kur Elisa më pyeste 'a do kemi peshk për darkë si në drekë’

Ish-kreu i PS: Kur Elisa më pyeste 'a do kemi peshk për darkë si në drekë’

19:58, 25/09/2020

Ish-kryetari i PS-së në Shkodër, Edip Shiroka, kujtoi kohën kur Elisa Spiropali, sot ministre në kabinetin ‘Rama’, ishte një aktiviste e partisë.

Në një status publik, Shiroka, si shumë të tjerë kujton atë vajzën shëndetligë dhe trupimët që nuk ngjan fare me këtë zonjën e sotme të mbytur nga luksi, të cilën një natë më parë e shihte duke ligjëruar në televizion. Dhe shprehja më lapidare për Elisën është ajo për urinë e saj të vazhdueshme, veçanërisht për të ngrënë peshk, siç rrëfen Shiroka që shkruan:

“Ishte koha kur Saimir Tahiri vinte në Shkodër si përfaqësues i Kryetarit të PS bashkë me dy furgona me të rinj për dekorin e takimeve të Kryetarit, pasi visheshin me mini dhe trajnoheshin për të krijuar atmosferë në skenë. Për atë punë ishin njisha.

Elisa, si pjesë e furgonit të dytë, e pambajtur, e paveshur, e pangrënë dhe e pa pirë, shëndetligë dhe e paforcë, ishte shumë e dhënë pas hejes. Atë kam degjuar të thotë-xhaxhi Edipi ku do hamë ne sonte, do kemi përsëri peshk për darkë si në drekë.. ???

Elisës i qenka hapë pança e nuk i del as Endri Shabani për mëngjes. Leje pastaj çfar do për drekë e darkë. Grykësia e tyre s’ka limit. Shqipërinë e shqiptarët i kafshojnë përditë’

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Rilindare Spiroshalehapura25/09/2020 22:57

O xhaxhi Edipi! Me shume me pelqente peshku nga mbrapa, ne fund te furgonit. Ate e haja para dhe pas buke ... kohe e bukur ..peshk ne cdo vrime

Mirditori25/09/2020 22:16

Shurra pabukse qe i ben gojore Ra.., m'fal Skenderbeut. Kto duhet me i var kokposht qe tju dalin perhundsh ato qe kan hanger.

Shqiptari25/09/2020 21:15

MADHESHTORE!! PS GJITHMONE KA PATUR FIGURA MADHESHTORE DHE SIMBOLE TE NDERSHMERISE!! POR AJO PS KA VDEKUR QYSH NE 2013!!! E HENGRI ME GJITHE LECKA RILINDJA E QELBESIRAVE DHE FELLIQESIRAVE!! NE VITIN 2013, E KISHA PARASHIKUAR DHE E KISHA PARALAJMERUAR TEK TE GJITHE MIQTE DHE TE GJITHE TE NJOHURIT E MI, MADJE EDHE TEK DISA EKSPONENTE TE NJOHUR TE POLITIKES DHE TE QEVERISE SE ASAJ KOHE: NESE EDVIN KRISTAQ RAMA FITON DHE MERR PUSHTETIN, PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET, ATE DITE QE AI DO TE ULET NE KOLLTUKUN E KRYEMINISTRIT, DO TE FILLOJNE DITET E ZEZA. CDO DITE DO TE JETE ME E ZEZE SE E MEPARSHMJA! DHE JA KU JEMI SOT! NUK KA NEVOJE QE T'I NUMEROJE TE ZEZAT, SEPSE JANE TE PANUMERUESHME DHE NJERA ME E ZEZE SE TJETRA, POR NUK MUND TE GJEJE DOT ASNJE DITE GRI! NESE JETONI NE SHQIPERI, NUK KA NEVOJE T'JUA U THEM UNE SEPSE PO I HIQNI VETE MBI KURRIZ. POR E KAM ME ATA QE NUK JETOJNE NE SHQIPERI DHE E KUJTOJNE SE SHQIPERIA ESHTE VETEM SHESHI SKENDERBEJ. NESE, LARG QOFTE PERMBYSET BOTA, DHE EDVIN KRISTAQ RAMA E MBAN PERSERI PUSHTETIN, ATEHERE SHQIPERIA MERR FUND PERFUNDIMISHT SI SHTET DHE ATA PAK SHQIPTARE QE DO TE MBETEN KETU, DO TE ZVARRITEN RRUGEVE PA BREKE NE BYTHE E PA BUKE!!! MA BESONI KETE QE PO JU THEM SEPSE JETOJ NE SHQIPERI DHE JU DUA SHUME, SEPSE E DUA SHUME SHQIPERINE!! KUJDES KUR TE VOTONI O JU KOKETRASHE, O JU IDIOTE DHE JU O ANALFABETE QE GENJEHENI ME NJE THES ME MIELL, ME 5 KG SHEQER, 5 KILE ORIZ E MAKARONA DHE 5 LITRA VAJ! MOS NA MERRNI NE QAFE SIC NA KENI MARRE KETO 25 VJET!!! FATKEQESISHT NE VOTIMET E MEPARSHME KENI QENE SHUME O IDIOTE DHE NA KENI MUNDUR!!! KUJDES ME VOTEN TUAJ! MOS E SHISNI NDERIN, DINJITETIN DHE TE ARDHMEN E FEMIJEVE TUAJ PER PASURIMIN E MASKARENJVE DHE KRIMINELEVE! BANDEN KRIMINALE RILINDJA E PRET VETEM BURGU I PERJETSHEM!

Peshkaqeni lale...25/09/2020 20:28

Duket qe i pelqen peshku shume....sidomos koka e peshkut... Mirepo tani nuk i ben pune as peshkaqeni se i eshte hapur gryka e thesit ca si shume.....

Shto koment

Denonco