Familja Rama përgënjeshtron deklaratat e Veliajt: Tentoi të na fusë në sherr si familje, ja e vërteta

Familja Rama përgënjeshtron deklaratat e Veliajt: Tentoi të na fusë në sherr si familje, ja e vërteta

18:01, 25/09/2020

Familja e Shpëtim Ramës është futur në konflikt pas deklaratës së kryebashkiakut Erjon Veliaj në lidhje me dëmshpërblimin nga tërmeti, ku Veliaj deklaroi se familja e ka tërhequr fondin por nuk e ka përdorur për të rikonstruktuar banesën.

Ai deklaroi se Valbona Rama I ka marë paratë, duke përgënjeshturar denoncimin, si dhe duke e akuzuar zonjën Rama se ajo gënjen.

Kjo deklaratë e bërë nga Veliaj ka mbjellë konflikt në familje, pasi ata nuk kanë marë asnjë qindarkë.

Nga investigimi, Veliaj ka publikuar një faturë të muajit nëntor të viti të shkuar për tërmëtin e maujit shtator 2019, jo I tëmrtit të 26 nëntorit që I detyroi të dilnin nga banesa.

Para kamerave të Syri Tv, kryefamiljari rrëfen sherrin që I ka shkatuar në familje kjo dekaratë, ku sipas tij djali e ka pyetur se mos vetrët I ka marë ato para dhe Veliaj po thotë të vëtetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari25/09/2020 18:46

PO KU KA QENIE ME TE SHPIFUR, ME GELBAZE, ME PER TE VJELLE E ME QELBESIRE SE ERJON VELIAJ!!!! KY EDHE VETE KA LINDUR SI NJE BEBE, SI REZULTAT I NJE MASHTRIMI USHTARAK!!! MASHTRIMIN E KA NE GEN DHE NE GJAK, NE CDO QELIZE TE TIJ KA VETEM GENJESHTRA, MASHTRIME DHE POSHTERSIRA!

dulla = lali eri25/09/2020 18:17

Une habitem pse duhet te merreni me ate palaco injoran bashkie! Me e keqja eshte shitja e blendi fevziut, aij ...hozha dhe ati tjetri me ato floket e lara a te palara! o popull mbani keto qe keni se me mire do ja u ...........................

Shto koment

Denonco