Punonjës të infektuar me Covid në degën e Thesarit, ngjarja mbahet e fshehur

Punonjës të infektuar me Covid në degën e Thesarit, ngjarja mbahet e fshehur

20:29, 08/08/2020

Disa punonjës të degës së Thesarit në Tiranë mësohet se janë infektuar me Covid, por ngjarja mbahet e fshehur.

Denoncimin e bën të ditur vetë një nga punonjësit, që ka kërkuar të mbetet anonim, ndërkohë që është  bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Narkoqeveria perhap covid 19 me nepunesit e saj!

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb

Doktor ,përshëndetje në degën e thesarit në Tiranë kovid19ka zënë disa persona por personelit nuk i bëhet tamponi dhe janë mjaftuar vetëm me një disifektim,këtu ka konspiracion të plotë ,ju lutem të ruani anonimatin se na heqin nga puna.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arjani08/08/2020 22:53

Une punoj me degen e thesarit Eshte vetem nje punonjese e ketij institucioni qe eshte vete karantinuar ,( dite te merkure) i eshte bere tamponi (diten e premte ) ne dite feste dhe ka rezultuar pozitive. Pozicioni punes per shkak te natyres se punes eshte i veçuar ( zyre )pra nuk ka kontakte me pjesen tjeter te stafit. Zyra eshte dezinfektuar po ashtu edhe ambientet te ketij institucioni qe diten e hene . Po keshtu specialistet e ISHP -se kane inspektuar ambientet , kane kryer verifikimet e nevojshme Fatmiresisht nuk ka patur shqetesime te punonjesit e tjere ndersa punonjesja e prekur eshte ne gjendje te mire shendetsore dhe per 2 ose 3 dite mbaron karantinen

Shto koment

Denonco