Aleanca për Teatrin thërret protestë në minutën e fundit

Aleanca për Teatrin thërret protestë në minutën e fundit

16:48, 22/05/2020
A+ Aa A-

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë.

Vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin e zonës dhe pronës së Teatrit Kombëtar.

Reagimi në Facebook:

Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar pronën e Teatrit Kombëtar!

Nuk do të lejojmë të fillojnë punimet!

Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë!

#duamdrejtesi

#jetojmeperliri

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Landi22/05/2020 17:50

Teatrin nuk arriten t'a mbrojne dot, per shume arsye, kryesorja kane perballe nje skizofren teper te rrezikshem me mbeshtetje kombetare dhe nderkombetare per me keq... Por po munden, te rezistojne qe tjua nxjerrin nga hundet $€¥£ qe dune me zhvat aty Shishet me "raki" me fitil, hudhini ke ekskavatoret dhe ikin vete ata

Shto koment

Denonco