Reagoi për një fotografi me flamurin shqiptar, Ambasada britanike tallet me Vuçiçin

Reagoi për një fotografi me flamurin shqiptar, Ambasada britanike tallet me Vuçiçin

19:18, 16/10/2019

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka dalë me një deklaratë pas reagimit rreth një fotografie të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Presidenti serb kishte reaguar për një fotografi në të cilën shihen ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, bashkë me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Ajo çfarë e kishte penguar presidentin serb kishte qenë flamuri shqiptar në prapavijë, shkruan Telegrafi.

“Pyetje për ambasadorin e Britanisë së Madhe: Në cilat zgjedhje dhe shtet ka fituar Kurti dhe partia e tij, dhe flamuri i cilit shtet është ai pranë të cilit Ekselenca juaj jeni fotografuar me Kurtin? Do të vazhdojë t’iu pyes derisa të marrë përgjigje”, shkroi në Twitter presidenti serb.

Image

Por nuk ka munguar përgjigja e Britanisë së Madhe në Kosovë. 

“Një foto e Ambasadorit në takim me një nga udhëheqësit politik në Kosovë ka marrë vëmendje në rajon. Është punë e ambasadës që të punojë me aktorë udhëheqës politik në Kosovë. Ne nuk kemi zgjedhur se si bashkëbiseduesi ynë, në kapacitetin e tij partiak, ka rregulluar dhomën”.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz18/10/2019 15:06

Vuçiçu pederu! Vuçiçu pederu! Vuçiçu pederu!

Arberi 16/10/2019 23:15

O Vuçiç piçku majku

Daj Jaku16/10/2019 20:13

Nuk e duron dot Flamurin Shqiptar shkjau, sepse e drama i ka premtuar ta zëvëndësojë me flamurin serb të jugosllavisë së re, mjafton të depizitojë miliardat tek banka e lindës.

Shto koment

Denonco