VIDEO/ Shkodranët në protestë kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak

VIDEO/ Shkodranët në protestë kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak

11:04, 19/08/2019
A+ Aa A-

Qindra qytetarë shkodranë dhe simpatizantë të PD-së janë ngritur në protestë në Shkodër, kundër konstituimit të Këshillit bashkiak monist.

Edhe pse me urdhër të Edi Rama u vendos të ndryshohet vendimi i mbledhjes së këshilltarëve monopartiakë, protestuesit nuk janë ndalur, por kanë nisur marshimit drejt bibliotekës së universitetit.

Kjo e fundit është rrethuar me forca të shumta policie.

Më poshtë ndiqni protestën live:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco