Përmbyten mijëra ha të mbjella, Berisha: ‘Fermeret e braktisur nga Edvini dhe narkoklubi i tij!

Përmbyten mijëra ha të mbjella, Berisha: ‘Fermeret e braktisur nga Edvini dhe narkoklubi i tij!

18:54, 16/05/2019

Shirat e fundit në Shqipëri kanë sjellë edhe njëherë në vëmendje fenomenin  përmbytjeve në vend.

Një situatë katastrofike u paraqit sot kur me mijëra hektarë të mbjella u përmbytën nga mungesa e bonifikimeve.

Denoncimi vjen edhe nga një qytetar në Zejmen i cili shkruan se qeveria nuk merr asnjë masë për përmbytjen.

Ish-kryeministri Berisha në një status në profilin e tij në facebook ka bërë publike denoncimin, ku shkruan

‘Fermeret e braktisur nga Edvini dhe narkoklubi i tij!

Miq, qindra e qindra hektare toka te mbjella jane te permbytura por Edvini dhe narkoklubi i tij i nates, eshte fjala per narkoqeverine, as qe ndjehen fare. Per ata fermeret nuk ekzistojne.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr,Ne Zejmen e Spitën fushat janë permbytur, qeveria nuk merr asnjë masë, po të ishin mbjellë me hashash me siguri do ta kullonte ujin nga parcelat anonim ju lutem.”

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramoz17/05/2019 18:01

Edvin bajga dhe narkoqeveria, jan permbyt pervete dhe sdin ku kan koken.

Shto koment

Denonco