Habit Gent Cakaj te Fevziu: Jam 28 vjeç, kam 14 vite në politikë, tre mastera ne tre vite

Habit Gent Cakaj te Fevziu: Jam 28 vjeç, kam 14 vite në politikë, tre mastera ne tre vite

22:35, 23/04/2019

Ka habitur jo pak Gent Cakaj sonte në Opinion, ndërsa ka thënë që edhe pse është 28 vjeç, ka 14 vite përvojë.

Sigurisht që kjo është në vazhdën e çudive që prodhon kanakari i Ramës i cili prodhon rekorde pas rekordesh.

Po sonte në ‘Opinion”, Cakaj tha se ka mbaruar për 3 vite tre master, sigurisht një rekord më vete që mund ta thyejnë vetë kryeministrat e Ramës.

Për të cilin Cakaj nuk reshti edhe sonte ta quante si Kryeministrin që po e bën dinjitoze Shqipërinë në arenën evropiane.

Nuk dihet për çfarë e ka pasur Cakaj kur e cilësoi Ramën dinjitoz, ndoshta e ka pasur për kanabizimin e vendit dhe faktin që Evropa po mendon seriozisht rikthimin e vizave për shqiptarët. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shqiptar26/04/2019 09:33

Në më shumë se një orë që ky djali "gjeni" i Ramës ju përgjigj pyetjeve të Fevziut, në 3/4 e llogos foli për veten e tij se sa i "dijshëm" është e vetëm 1/4 u përpoq të fliste se sa i "zoti" është për dipllomacinë , detyrën që ka marë përsipër të bëjë. Nuk është e rastësishme që si ky çunaku i Kosovës, edhe i preferuari tjetër i Ramës gjenerali mirditor Lleshi, shiten si admirues të Kadaresë , pasi edhe Rama shitet si i tillë.. Me siguri që edhe e bija e Kadaresë që Rama e ka çuar të përfaqësojë Shqipërinë në OKB, duhet të jetë po kaq "e dijshme" sa këta të dy.. Sidoqoftë ky Cakaj, pritet që sëshpejti të hyj në librin Gines, si një gjeni që ka filluar politikën në moshën 14 vjeçare dhe njeh fillozofinë, letërsinë, shkencat politike e dipllomacinë , më mirë se antarët e akademive të shkencave, letërsisë e arteve më cilësore të botës. Rama mburet se mua nuk ma del kush po qe për llafe, paçka se kjo llafollogji është e mbushur me marrëzira, kllounizma e gënjeshtra bajate. Duket se tek ky djaloshi llafezan e mburavec ka gjetur modelin e tij.

Genc24/04/2019 17:39

Mua me habiti me shume B.Fevziu me pyetje pa vend e provokuese.por dihet qe ai sherben prandaj e drejtonte pyetjet ashtu. Gent Cakaj njeri shume i formuar dhe i ditur.

Ardi24/04/2019 09:02

A do botes ti vesh zjarr shko dhe merr dy kosovare! E pra rilindja i ka Baton Haxhiu dhe Gent poet Caka ..haha..s

Qazim 24/04/2019 07:48

O perëndi ku kemi arritur. Fevziu e di mirë që ai është një këlysh i trajnuar nga Sorosi por meqë edhe vet ka përfituar nga ky fondacion, nuk guxonte ta thoshte.

Edgar24/04/2019 00:12

Gje ‘e rralle’ ne fakt sepse mbas masterit vazhdohet me PhD(kush ka tru dhe mundesi) dhe nuk humb njeri kohen te beje 3 masters pa asnje vlere sidomos ne universitetin e Sorrosit ne Hungari.

Daj Jaku23/04/2019 23:50

Duhet ta shtërngojmë fort këtë gjeniun e pjellur nga toka shqiptare e Kosovës, sepse ka rrezik të na e marrin më të fuqishmit e Globit, psh Amerika, Kina, Rusia, bile edhe Izraeli kanë nevojë për koka gjeniale dhe investojnë energji kolosale për ti joshur pranë vehtes këta MESIA që sjellin Shpirtin e Shenjtë pranë njerëzimit. I vetmi shans për të qëndruar tek ne është që e bja e nallones së babazot E Dramës të ketë një pincë hidraulike midis shalëve në mënyrë që ti ja shtërngojë fort bilbilushin, se përndryshe iku ky, na e morën.

krist23/04/2019 23:44

Ky culli pej Kosove,na e paska fillu politiket qe n'moshen 14 vjece.Eh Cajupi i shkrete,sa mbrapa paska qene.Eshte marre vetem me djemt qe ne kete moshe,pra 14 vjece,vetem na beheshin dhendera,pra martoheshin prej prindeve dhe nuk kane qene marre fare me "Politiken "e kohes,e aq me pak te lexonin libra pa fund,qe as Presidenti jone,nuk na i paska lexuar.Sikur te kishte mesuar,ky culli pej Kosove edhe te fliste mire gjuhen shqipe,me siguri,qe do ja kalonte edhe Cajupit,ne poezi,dhe ne filozofi.Aferim bre.

t23/04/2019 23:21

Funderrina te amballazhuara nga kryeamballazhuesi qe vazhdoni te vegjetoni ne politike ngaqe ky popull nuk po e mbledh mendjen tju hedhe ne kosh plerash

Alfons Malo23/04/2019 23:13

Ky çuni qe ka ardh ne Tirane per te drejtuar politiken e jashtme eshte pjelle e baton haxhiut .kete e vetdeklaroj qe tha se kam kontaktuar nga kabinet ku dihet qe nga kosova kabinet ka qene dhe eshte batoni. Shume i "zgjuar" ky çuni qe ne mohen 14 vjeç ka filluar pune Te gjithe keta shqiptare qe kane mbaruar shkencat politike ne Shqiperi te vjeter e te rinj nuk paska ka per te drejtuar politiken e jashteme, por mori nje"filozof" qe me sa shoh e degjoj qenka k.. fare .Tregon perralla por nuk tregon cfar duhet te bej

Shto koment

Denonco