Paralajmërimi i ish-kryeministrit: Do të ketë raporte të reja që do të trondisin qeverinë

Paralajmërimi i ish-kryeministrit: Do të ketë raporte të reja që do të trondisin qeverinë

20:19, 18/04/2019

Gjatë intervistës për gazetaren Mirela Milori, ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se, tani në Shqipëri nuk kemi të bëjmë me shtet por me narkoshtet.

“Maqedonia e Veriut ka shtet, Shqipëria ka narkoshtet. Po flitet për narkoshtetin shqiptar. Që nga viti 2017 deri më sot unë me 100 herë kam denconuar anrkoshtetin, por edhe nga njerëz të njohur të shtypit ndërkombëtar. Shqipëria ka dhënë dhe po jep prova, shumë shpejt do të marrë vesh narkoshtetin shqiptar. Shteti që mbulon anëkend vendin me kanabis, që emëron ministra të brendshëm të lidhur me trafiqet”, deklaroi ish-kryeministri.

Ai shtoi se, së shpejti ndërkombëtarët do të publikojnlë raporte të reja sa i përket trafikut të drogës dhe lidhjeve të qeverisë me ta.

“Do të ketë raporte të reja që do të trondisin qeverinë”, u shpreh Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco