Nuk është humor/ Dritan Hila: Vizat e liberalizoi Nano, i bllokoi Berisha. Rama pa faj

Nuk është humor/ Dritan Hila: Vizat e liberalizoi Nano, i bllokoi Berisha. Rama pa faj

11:53, 17/04/2019

Dritan Hila, Ish-zv/ministri i Edi Ramës i konvertuar në analist dhe drejtues emisioni, ka shkruar në rrjet se për vendimin e Holandës ku riktheu vizat si shkak i krimit shqiptar, nuk duhet fajësuar Rama, por Berisha.

Sipas tij kriminelët e Ramës janë vetëm 6 vjeç, aq sa ka Rama në pushtet, ndërsa vizat u liberalizuan në kohen e Berishës për meritë të paraardhësit të tij.

Lexojeni vetë që të na besoni që nuk po bëjmë humor:

Sa për saktesim:

Votimi hollandez eshte per vendosjen e vizave per shkak te rritjes se krimit shqiptar.

Dhe meqenese kriminelet nuk kane moshen 6 vjeçare (aq sa ka qe qeveris Rama), te paret qe duhet te turperohen jane ata perpara Rames. Ti japim Cezarit ate qe eshte e Cezarit.

(Sa per saktesim, ë. Se edhe Rama ka kusuret e veta por do ja degjojme krismen pas 15 vjetesh)

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqipetar 20/04/2019 18:00

Nuk mund te jeshe ndryshe Dritan Hila, vjen nga nje familje komunistesh. Babai i Dritanit ka qene nje hetus i tmershem, ne regjimin e Enverit. Ka denuar, e vrare dhe internuar njerez te çdo moshe. Po keto lloje tipash te peshtire , ne shume menyra, kane jetuar dhe po jetojne ne kuriz te ketij populli qe e kane çuar dhe po e çojne ne nje mjerim te madhe. Je nje njeri i neveritshem e me shune fytyra.

coli20/04/2019 17:43

Ka qarkulluar në shumë televizione të Europës një dokumentar i një regjizoreje bullgare ku del kjartë se kush ka qenë babai i këtij Dritanit, oficeri i lartë i sigurimit Ylli Hila. Në dokumentar përshkruhet hollësisht kalvari i qindra familjeve të krijuara nga martesa të shqiptarëve me gra nga vendet ish lindore që ai kriminel duke i quajtu si "spiunë" të revizionistëve, i persekutoi në mënyre çnjerëzore.. Më kujtohet se kur doli ky dokumentar, pati reagime të shumta edhe nga nga mediat e huaja e ky këlyshi i oficerit sigurims katil, reagoi duke thënë se unë jam krenar për bëmat e babait tim. E çmund të presësh nga një palo gezetar si ky që u martua më vonë me një gazetare nga një familje safi komuniste ? Të ishte vetëm ky Hilja që ju bën fresk socialistëve të sotëm, nuk ja vlente që të mereshim me te. Por të tillë si ai bij kriminelësh të sigurimit gjen me shumicë në të gjitha strukturat e shtetit shqiptar me ardhjen e Ramës në pushtet. Edhe nëse shfaq ndonjë kritikë për Ramën, gjithë marrazin e ka pasur se ai kur PS ishte në aleancë qeverisëse me LSI, nën presionin e Metës e hoqi ate nga ministria e jashtëme. si një i pa aftë e sherxhi.

Lali kurva19/04/2019 18:36

Qenef mashkull....peshtire... Ti i lepin byth..n rames...Rudina ja mer ne goje XXXL

Agur Badeci19/04/2019 13:47

E paske bitisur fare,Dritan Ziu!

Higgins19/04/2019 08:29

Kjo do ngelet si barcalete. I dashur gazetar Hila, kryeministri jot i nxorri nga burgu kriminelet qe kishte futur Berisha. Disa te tjere qe ishin ne kerkim por Berisha nuk i kishte identifikuar sepse kishin ndryshiar emrat i beri kryetar bashkie dhe deputet ( pra i thirri per ndihme), dhe disa te tjere kriminele i thirri nga jashte dhe me to ndertoi narkoshtetin. EU liberalizoi vizat per shqiptaret sepse qeveria Berisha i realizoi me perpikmeri te gjitha detyrat dhe Shqiperia ne nje kohe rekord doli nga harta e trafikut te droges dhe qenieve njerezore. Ne ate kohe kryetari juaj i shkruajti keshillit te EU se shqiptaret nuk ishin gati per te udhetuar pa viza dhe se kjo do ishte nje risk per EU. Por mrekullisht u vertetua e kunderta: Shqiperia nuk kishte asnje rast te kerkimit te statusit te emigrantit gjate kohes kur Berisha ishte ne pushtet. Ishte nje mrekulli te shikoje popullin e thjeshte te leviznin te lire neper EU. Me ndertimin e rruges se Rivieres u zhvillua turizmi dhe me rrugen e kombit dhe shume rrugeve u permiresua jeta e qytetareve. Por nga viti 2014 e ketej Shqiptaret po largohen si te tmerruar nga atdheu, te lodhur nga padrejtesia e rregjimit, te varferuar nga taksat, nga menaxhimi antipopullor i pasurive kombetare...., Vetem ikja e 500mije shqiptareve eshte fakt i mjaftueshem qe kjo qeveri te jape doreheqjen dhe zhjedhesit te mos bejne me nje gabim te tille, dhe socialistet ti vene mendjen kokes dhe te zgjedhin nje tjeter kryetar. Ky eshte vleresimi i nje qytetari pa bindje politike por qe kerkon te jetoje i lire ne nje vend demokratik, qe mendon se Shqiperia e miremenaxhuar mund te behet vertete nje vend i begate dhe ta tejkaloje mallkimin shekullor te vetvrasjes. Ju lutem mos genjeni publikun. Eshte mekat nga ana juaj si gazetar ( nuk e di nese e keni per profesion apo e keni si qellim mashtrimi dhe fitimi personal). Mendoni me gjate per femijet tuaj: eshte me mire te jetojne me nje pasuri normale dhe te lire, krenar per prinderit e tyre sepse bene gjjthshka per te lene nje bote me te mire, sesa te pasur nga prinder genjeshtare, qe i bene atentat demokracise. Jeta nuk eshte kaq e gjate sa e mendoni dhe ajo qe do leni ne kete bote ka me shume vlere sesa begatia e momentit. Kjo eshte nje lutje per reflektim dhe pendim per ate qe po ben ti dhe ato qe po i sherbejne rregjimit ne fuqi.

coli18/04/2019 20:09

Për fat të keq, edhe në disa media që mundohen të ruajnë pozicionin normal të opozitës ndaj qeverisë, pronart për të qenë "mbrenda" , fusin si pykë edhe ndonjë gazatar nga soji i ish sigurimit sy ky Hilja. Ndjek emisionet e Eni Vasilit në Top Channel, e do të gjesh medemek opozitarë "kriitikues" të Ramës si Pas-kali i Millos, apo avokati i së keqes "anglo-skasonin" Ngjela, pa llogaritur debilin Nazarko apo Pezën e Spiropalin. Vasili edhe kur thërret ndonjë opozitar të mirfilltë, ja pret fjalën që në fillim duke i kërkuar që të mos "bëjë politike" kur gjithë pro socialistët i le të këpusin marrëzira politike

Gramoz18/04/2019 15:48

Te shkerdhefsha fisin edhe ty Nuk Eshte Mire!

nuk eshte mire18/04/2019 00:42

Dritan, ke bere shkrim te paarsyeshem por me te paarsyeshem jane keto vemje albaneze qe perdorin fjale banale kunder teje! Ti ke thene mendimin tend, ndonese te gabuar por ska te drejte kush te fyeje me lloj lloj banalitetesh! turp;

nuk eshte mire18/04/2019 00:42

Dritan, ke bere shkrim te paarsyeshem por me te paarsyeshem jane keto vemje albaneze qe perdorin fjale banale kunder teje! Ti ke thene mendimin tend, ndonese te gabuar por ska te drejte kush te fyeje me lloj lloj banalitetesh! turp;

Rudina K..va17/04/2019 16:28

O legen ,o fytyr e qelbur o analfabet, o i degjeneruar çka shkruan argumente totalish komuniste ! Te gjithe atyre qe Rama u ka palluar grate flasin dhe e mbrojne ne ket menyre, jam i bindur se dhe RUDINEN tane e ka palluar dhe shpejt ka per t' ju pjellin nje KELYSH KOMUNISTI si puna juaj ,ne djalle do shkoni shume shpejte ju o klysha ,dera e ferrit eshte hapur per ju dhe atje po ju pret,,se partia per ju eshte gjithcka, je i jepni grate motrat vajzat pa problem me i PALLUAR vetem partin e keni te shejte. Grate e motrat na i leni ne kurse partin merreni me vete atje ne ferr.

Gramoz17/04/2019 16:24

Po ti fara e prishur e oficerit sigurims kriminelit ylli hila, me gjith ate goren rudina gunga qe ke per grua, a keni ndonje pergjegjesi qe ne kohen kur ti jashtqitje enveriste ishe zv.minister i Ridhjerjes, per aeroplanet me hashash qe fluturonin mbi kokat e shqiptareve, dhe kur ti mor mbetje toksike dhe ajo qeveria jote e dhjere, i quante mushkonja. Per keto bema ke ndonje merite edhe ti o felliqesire e laberise? Turp edhe per ato TV qe ju japin hapsire mediatike, dy monstrave kuqalashe si burre e grua, keni gjetur tenxherja kapakun dhe flisni ne TV si morrat e kuq te 1944.

Hila I hileve 17/04/2019 15:23

Mos e degjoni kete palo komunist dhe kerme. Ky shquhet per Dy gjera. Kunder popullates mysliman Dhe ne mbrojtje te pedofilise. A nuk ishte Po ky rrufjan qe deklaronte per avionet e droges se jane guricka. Po ky eshte nje jashteqitje mbi qylimin e rilindjes

Lomi17/04/2019 15:17

O te hongert nje morte ty dhe kush te ka bo ty! Nano iku ne 2005. Vizat u liberalizuan ne 2010. A di aritnetike ti mor bir spiuni?

Didi17/04/2019 15:16

O buqe, sala morri pushtetin ne 2005 vizat u liberalizuan ne 2010 qfar nano mor maskara

Gjergj Hani17/04/2019 15:11

Kete mesazh ja nisa pak me pare Dritan Hiles! Nuovo messaggio A: Dritan Hila O Tano, mire qe per te menduar nuk e ben dot, e s'kam ç'te them se aty ku nuk ka nuk merr as mbreti, po te pakten lexo çfar shkruan mor burre ! Sipas llogjikes tende, krimi na u be si fidanishte qe do kohe te rritet, ndaj kusuret nuk jane te ketyre por te atyre! Me illogjiken tende i bie qe krimin e kemi te trasheguar nga pellazget! ahahahaha Je nona e mashtrimit Tano, e keshtu si e ke nisur do ja kalosh edhe babait tend.

flori17/04/2019 14:14

E tmershme te mendosh se cafre demi i sjell ky njeri publikut shiqtar duke e hel;muar dhe dezinformuar, si neokomunist i eterve te tij me te ftuarit special komuniste ne emisionin e tij ARENA. Eshte emision qe nuk e di se si e paguan dhe pse e paguan pronari...apo pronari mban nje dore ne revani, ps dhe nje ne bakllava pd. Ju kujtohet kur dilte ne TV dhe thoshte se fusha ka gureza dhe nuk lejon rotat e avionit te levizin...ishte koha e hashashit, haaaaaahaaaaaa a ka moral ky njeri te na flase per dinjitet dhe te na tregoje ate qe e dime vete duke shtremberuar realitetin.

Krist17/04/2019 14:04

Nje idiot qe ne themel,rrace sigurisash,expert aerodromesh me guricka,analist prej halli,por me mendje budalli.

Grethi17/04/2019 13:23

Si gjithmone o anale Ramiut fain e Ka Berisha .Po ik o qenef se na provokove te na zeri barku me keto qe shkruan

Grethi17/04/2019 13:21

Si gjithmone o amale Ramiut fain e Ka Berisha .Po ik o qenef se na provokove te na zeri barku me keto qe shkruan

Hila rrac komunisti17/04/2019 13:13

Me idiot se ky nuk ka. Ka rene ne dashuri me Ramen po Rama nuk e qas. Cfare argumentimi i dha ceshtjes?! Po eshte klima krimale qe kjo qeveri ka sponzorizuar qe diten e pare qe ka ardhur ne pushte more kok lope. Eshte mbjellja e organizuar e kanabis ne te gjithe teritorit qe ende nuk ia kemi pare pasojat akoma. Sipas teje mor koke trashe nje person qe fitonte qindra mijera euro mundet qe te kthehet te punoje per nje rroge?! Pastaj krimi shqiptar aty ka qene thjesht u be me i forte se kishte mall dore e pare. Pra u rrit numri i krimineleve u rrit dhe paraja ne dispozicion. Keshtu ata nisen te pushtojne boten. Vendet qe jane me numer te vogel popullsie e ndiejne menjehere si puna Hollandes e Belgjikes. Gjermani, UK, France, Spanje etj pak me me ngadale por kjo nuk do te thote se nuk eshte problem. Keshtu pra kok lope demin me te madh keta kriminele ia kane bere asaj shtrese qe eshte e pergatitur e qe shikon mundesine e emigrimit si shprese te vetme, se ketu sa te jene komunistat e kelushat e tyre se bashku me konkubinat e bllokut nuk ka te ardhme. Nuk eshte se kishme me pare por kriminelet ne vijen e pare nuk kishin dale kurre. Idiot

vera17/04/2019 12:57

ne e dime se krimi ka moshen komunistore,rruzullore o genjeshtar buf, por keto 6 vite, mesuam lulzimizem krimizmin,Ramaizmin ,madje Dritanizmin!

Askushi17/04/2019 12:56

Ky debili bythlepires, perfaqesues i medias se blere, nje legen dhe nje i paftyr. Krimi o pler e qelbur, nuk zhvillohet sic zhvillohet qenja njerzore, o injorant dhe debil, o koqe kanari. Krimi, korrupsioni 6 vjecar, eshte mese i zhvilluar o karafil, o pem pa kokrra, o koqe tredhur. Sa te paguan per te bere kete postim, o njeri ordiner. Nderroj kanalin kur del fytyra jote, o pseudo analist bajat.

Alban Tirana17/04/2019 12:47

Analist L E S H I ,

Koment17/04/2019 12:38

Ky vend nuk eshte me normal. Popull me skizofreni te skajshme.

t17/04/2019 12:18

ky nuk eshte humor,eshte palacollik

Ardo17/04/2019 12:16

Sipas kesaj llogjike i bie qe Berisha qe erdhi ne pushtet ne 2005 te mos kete as ai faj, se 14 vjecare jane maksimumi dhe nuk konsiderohen as keta kriminele....!

giovanna17/04/2019 12:06

Dritan Hila je sherbetor e ke emrin kush je ske nivel fare per gazetar fatos nano pianeci !!!

Shto koment

Denonco