‘Fitues fiktivë’/ Aplikimet në Policinë e Shtetit, ja si manipulohen rezultatet

‘Fitues fiktivë’/ Aplikimet në Policinë e Shtetit, ja si manipulohen rezultatet

18:16, 26/03/2019

Ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri është marrë si i pandehur nga Gjykata e Krimeve të Rënda për akuzat e trafikut ndërkombëtar të drogës, pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe korrupsion.

Ish kryeministri Sali Berisha vijon me publikimin e denoncimeve në Facebook. Së fundmi ai ka bërë publik mesazhin e një qytetari, i cili denoncon konkursin fiktiv për pranimet në Policinë e Shtetit.

Sipas këtij të fundit, përzgjedhja e fituesve është bërë në mënyrë jotransparente dhe pa asnjë njoftim paraprak.

Postimi i Berishës:

Denoncohet kallp konkursi i Evinit dhe Vasal Kimikut te tij si mashtrim i ulet!

Lexoni mesazhin e aplikuesit dixhital. sb

Pershendetje Doktor Berisha! Para një muaji policia e lleshit hapi aplikimet në polici për 150 vende për studentët e degëve juridik, informatikë dhe ekonomik. Dje doli rama me lleshin edhe njoftuan per fituesit. Nga 150 qe ishte njoftuar vetem 50 u shpallen fitues edhe këta pa asnjë transparencë dhe asnjë njoftim. Nuk dim se cfarë tbëjm me këtë shtet dhe ku të ankohemi. Rrespekte dhe gjithë të mirat të urojë!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco