VIDEO/ Haradinaj: Bushati ishte kundër ndarjes së Kosovës, Rama ...

VIDEO/ Haradinaj: Bushati ishte kundër ndarjes së Kosovës, Rama ...

20:25, 28/01/2019
A+ Aa A-

Kryeministri i KosovĂ«s, Ramush Haradinaj ishte i ftuari i mbrĂ«mjes  nĂ« emisionin ‘FAKT’ nĂ« SYRI.net ku ka komentuar edhe qĂ«ndrimin e Edi RamĂ«s nĂ« lidhje me debatin pĂ«r kufijtĂ«.

Haradinaj ka treguar pĂ«rballĂ« gazetarit Çim Peka, se Ditmir Bushati ka qenĂ« kundĂ«r debatit pĂ«r kufijtĂ« dhe kĂ«tĂ« e ka thĂ«nĂ« gjithmonĂ«.

‘Tirana zyrtare duhet tĂ« ruhet nĂ« marrĂ«dhĂ«niet me SerbinĂ«.

Në çdo tryeze ose çdo forum ndërkombëtar qëndrimi i Ditmir Bushatit ka qenë kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës ka qenë i qartë.

Ende nuk e kam dëgjuar këtë gjë nga Edi Rama dhe pres ta dëgjoj diçka të tillë.

Edi Rama duhet tĂ« niset nga pozicioni bazĂ«, qĂ« tĂ« ruhet Kosova ekzistuese. Çdo kush duhet tĂ« ketĂ« kĂ«tĂ« bindje’, Ă«shtĂ« shprehur Ramush Haradinaj nĂ« emisionin ‘FAKT’ nĂ« SYRI.net.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco