VIDEO/ Drejtuesit e rinj të PD, Basha bën publike emrat

VIDEO/ Drejtuesit e rinj të PD, Basha bën publike emrat

15:57, 18/01/2019

Drejtuesit e rinj të PD, Basha bën publike emrat

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë publike mesditën e sotme propozimet e tij për Këshillin Kombëtar të PD-së.

Në një deklaratë për mediat, Basha bëri të ditur se ka propozuar drejtuesit e rinj të PD.

Pjesë nga deklarata e Lulzim Bashës:

Partia Demokratike do të mbledhë nesër Këshillin Kombëtar dhe dy çëshjet që do të diskutohen janë:

1-Zgjedhjen e kryesisë së re të PD-së dhe zgjedhjen e sekretarëve.

2-Diskutimin për gjendjen aktuale në vend.

Në ndryshim nga herët e tjera, kam vendosur sot të bëjë publike propozimet per anetare te Keshillit dhe sekretariateve.

Sekretari i Përgjithshëm

Gazmend Bardhi

Dorian Telini

Sekretar për çështjet Ligjore

Çlirim Gjata

Marinela Zeiu

Sekretar organizativ

Lulzim Omuri

Sahit Dollapi

Sekretar për çështjet zgjedhore

Ivi Kaso

Dorian Gjomarkaj

Sekretar i Burimeve njerëzore

Minushe Lazaj

Ervin Minarolli

Propozime për organe statusore:

Bujar Nishani - Kryetar i Këshillit Kombëtar

Halim Kosova-Kryetar i Komisionit te Integritetit dhe Etikës

Jemin Gjana-Kryetar i Komisionit Zgjedhor

Arben Ristani-Kryetar i Komisionit te Apelimit

Alfred Rushaj-Kryetar i Bordit Financiar

Kërkesë për votëbesim:

Edi Paloka - Nënkryetar

Edmond Spaho - Nënkryetar

Anëtarë të kryesisë ex officio:

Kryetarja e LDG-Albana Vokshi

Kryetari i FRPD-Belind Këlliçi

Për anëtarët e kryesisë propozoj:

Agron Shehaj

Aldo Bumci

Arben Beqiri

Arben Ibro

Avenir Peka

Bardh Spahia

Besart Kadia

Dhurata Cupi

Dritan Shano

Dorjan Gjonmarkaj

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Enkelejda Sallaku

Enno Bozdo

Enri Ceno

Ervin Salianji

Fatbardh Kadilli

Fatbardha Kadiu

Fatbardh Sallaku

Fitim Zekthi

Flamur Hoxha

Flamur Noka

Florjon Mima

Gazmend Koduzi

Genc Pollo

Gent Strazimiri

Genti Malko

Gerti Bogdani

Grida Duma

Izmira Ulqinaku

Jamarber Malltezi

Jorida Tabaku

Kastriot Sulka

Klevis Balliu

Kreshnik Collaku

Ledina Mandia

Luciano Boci

Lindita Metaliaj

Mateo Spaho

Nada Mecorapja

Nevila Xhindi

Ndricim Mehmeti

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Roland Bejko

Rudina Hajdari

Tomorr Alizoti

Tritan Shehu

Valentina Duka

Xhemal Gjunkshi

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

demokrati18/01/2019 22:09

Sahitin pse e ke nominu ne liste apo per sy te keq

Tani durres18/01/2019 21:59

Prape kembengulje per Enri Cenon e Fatbardha Kadiun ? Te dy kurre nje kembe te hedhur ne oborrin e pd durresit..na lind pyetja pse...A ka prejardhje te djathte Enri apo Fatbardha? Fareeeee..A eshte Enri djali i Petrit Cenos qe u akuzua si nje nga gjyqtaret qe liroi L.Berishen? Poooo. A eshte Fatbardha ish drejtoresha e taxave ne bashki kur drejtonte Lefter Koka? Pooo.. atehere ku po shkojme?

Studenti18/01/2019 19:49

Bravo basha ,tani ke ekip qe do te ndihmoje. ME shume respekt per ju.Je njeri I shkelqyer.Konsultimi me njerez te mire do te bej qe te nxjerresh mendimin me te mire.

kudreti 18/01/2019 16:10

OK.Me kete Sahit DOLLAPIN IA KE FUT KOT PLAKO,NJI PERSONAZH SA KOMIK DHE SATIRIK AQ DHE HAJDUT I REGJUR,NUK E BSOJ SE KA LUAJT MENDSH Z. BASHA ME TE PASI DO ISHTE NJI FATALITET. KU MA GJETE PU PU PU

Shto koment

Denonco