Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:28, 16/01/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Mesazhi i Bashës: Qytetarët ta marrin në dorë fatin e tyre

Kreu Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në ‘Tempora’ nga Sonila Meço është shprehur se qytetarët duhet ta marrin fatin e tyre në dorë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/224558/mesazhi-i-bashes-qytetaret-ta-marrin-ne-dore-fatin-e-tyre/

 

Basha: Qeveri tranzitore dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në "Tempora" nga Sonila Meço, kërkoi qeveri tranzitore pa kryeministrin Edi Rama në krye.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/224543/basha-qeveri-tranzitore-dhe-zgjedhjet-e-parakohshme-parlamentare/

 

Zëri i Amerikës i përgjigjet qeverisë Rama: Konfirmuat skandalin e punësimeve politike

Zëri i Amerikës i është përgjigjur deklaratave të sotme të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Kjo e fundit doli për të rrëzuar pretendimet e Zërit të Amerikës, duke renditur një sërë faktesh, që sipas saj tregonin se kronika e VOA nuk ishte e vërtetë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/224515/zeri-i-amerikes-i-pergjigjet-qeverise-rama-konfirmuat-skandalin-e-punesimeve-politike/

 

VIDEO/ Banorët e ‘Astir’-it: Edi Rama zaptues, tërhiqu nga qeveria po nxit vëllavrasjen

Banorët e “Astir”-it kanë dalë sërish sot në protestë, ku kërkojnë që të dëmshpërblehen 100% në vlerën e tregut për pronat e tyre. Ata ripërsërisin edhe kërkesën për anulimin e projektit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/224476/video-banoret-e-astir-it-edi-rama-zaptues-terhiqu-nga-qeveria-po-nxit-vellavrasjen/

 

FRESSH-istët përpjekje të dëshpëruara për të sfumuar qëndresën e studentëve

Në një kohë kur studentë të universiteteve publike në Tiranë janë ngujuar nëpër fakultete, dhe paralelisht me ta protestojnë edhe kolegët e tyre të “Aleksandër Xhuvanit” në Elbasan dhe “Aleksandër Moisiu” Durrës, të rinjtë e Partisë Socialiste nuk heqin dorë nga përpjekjet e tyre për të shpëtuar kryetarin e tyre Edi Rama.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/224426/fressh-istet-perpjekje-te-deshperuara-per-te-sfumuar-qendresen-e-studenteve/

 

Vetëdorëzimi/ Balili i ka dhënë Ardi Veliut kopjet e orgjive në Santa Quaranta

Ish-kryeministri Sali Berisha, i pari që publikoi vetdorezimin e Klemend Balilit, shkon më tej me zbulimin e elementeve të tjera për këtë ngjarje.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/224432/vetedorezimi-balili-i-ka-dhene-ardi-veliut-kopjet-e-orgjive-ne-santa-quaranta/

 

Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!

Reagim i ish-Ministrit të Brendshëm Flamur Noka, pas vetëdorëzimit të Klement Balilit:

"Vetëdorëzimi i Balilit tregon që kemi një shtet të kapitulluar përballë krimit. Vetë Balili ka mbi një vit që paralajmëroi vetëdorëzim ditën që do të vinte dosja nga drejtësia greke. Që nga ajo ditë ka livadhisur për qejf nëpër Shqipëri dhe për Policinë dhe qeverinë e mashtruesit, as inuk i hynte e as i ka hyrë gjemb në këmbë...

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/224421/flamur-noka-qeveri-palacosh-balili-e-paralajmeroi-vetedorezimin-kur-te-vinte-dosja-nga-greqia/

 

Publikohen foto nga momenti i vrasjes së Oliver Ivanovicit

Para pak ditësh Serbia ka dërguar një raport në drejtim të autoriteteve të Republikës së Kosovës, që ka të bëjë me hetimet që po bëhen rreth vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova/224424/publikohen-foto-nga-momenti-i-vrasjes-se-oliver-ivanovicit/

 

May dështon, ja çfarë pritet të ndodhë në vazhdim

Theresa May pësoi një disfatë të madhe në votimin e Brexit ku ajo arriti të kishte në mbështjet vetëm 202 deputetë të Kongresit.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/224566/may-deshton-ja-cfare-pritet-te-ndodhe-ne-vazhdim/

 

FOTO/ Xherdan Shaqiri argëtohet në stërvitje te Liverpooli

Xherdan Shaqiri është duke kaluar momentet e tij më të mira në Liverpool.

Kosovari është në formë të mirë me Liverpoolin, teksa ai vazhdon që të ndihet mirë edhe gjatë stërvitjeve që zhvillohen në “Melwood”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/224539/foto-xherdan-shaqiri-argetohet-ne-stervitje-te-liverpooli/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco